Díjazták a legjobb grafikusokat
Öt tervező, illetve grafikai stúdió kapott Aranyrajzszög Díjat, kiosztotta a MATT „Látványkonyha” című pályázatának szakmai díjait, valamint bejelentették a BKK és a Design Terminál közösen kiírt logótervezői pályázatának eredményeit a kedden este megnyíló 7. Graphifesten.
Magyar tipográfia a világ élmezőnyében
Nemzetközi sikerek, neves külföldi oktatók vendégszereplése, élénk szakmai élet, fiatalok és idősek párbeszéde – így jellemezték egyetértésben megkérdezettjeink a magyar tipográfia jelenlegi helyzetét, amelyről egyöntetű állításként hangzott el, hogy a világ élmezőnyébe tartozik. Kár, hogy a nyilvánosság ebből alig érzékel valamit.
Megint átadták az Aranyrajzszög Díjat
Négy tervezőgrafikus, illetve műhely kapott Aranyrajzszög Díjat, és két tervezőt jutalmaztak szakmai különdíjjal a Magyar Tervezőgrafikusok és Tipográfusok Társasága által kiírt pályázaton szerdán a 6. Graphifest fesztivál megnyitóján a Design Terminálban.
A közmédia arculata egy száraz csontváz
Az elmúlt héten előbb Kaszás György, majd Braun Róbert írt kritikát a közmédia új arculatáról. Most Lelkes László, a Magyar Tervezőgrafikusok és Tipográfusok Társasága elnökének írását közöljük.
A Café Design Aranyrajzszöget kapott
A Graphifesten kiosztották az Aranyrajzszög Díjakat, valamint kiderült, hogy kik nyertek a Zene szemeimnek nevű pályázaton.
Pénteken nyit a Graphifest
November 11-én nyílik a Graphifest. A hazai tervezőgrafikusok fesztiválját ötödik alkalommal szervezik meg, az eseményen átadják az Aranyrajzszög díjakat is.
