Echo tévések mennek a közmédiába
Echo TV-seket vett fel az MTVA hírigazgatósága az Index szerint novembertől, miközben hamarosan 250-260 ember kirúgását jelentik be.
Hitelrontásért perel az MTI
Hitelrontásért 10 millió forintra pereli Balavány György bloggert, újságírót, a Hvg.hu publicistáját az MTI. A kereset szerint Balavány két, saját blogján megjelent írása megsértette az MTI szakmai jó hírnevét, amikor kritizálta az MTI-n és a Hirado.hu-n közölt tartalmakat.
Ombudsmani vizsgálat MTVA ügyben
Az MTVA épülete előtti éhségsztrájkkal kapcsolatos rendőri intézkedések ügyében kért vizsgálatot, illetve felvilágosítást Hatala Józseftől, az országos rendőrfőkapitánytól Szabó Máté ombudsman.
Állatorvosi ló a Kunigunda utcában
A magyar sajtóban 2011 decemberében talán a legmeghatározóbb téma az úgynevezett Lomnici-botrány és MTVA dolgozóinak éhségsztrájkja volt. Amikor e sorokat írom, a sztrájk „gördülő” verzióban folytatódik, a szervezők pedig több ezres tömeg ünneplése közepette hirdettek mozgalmat Tiszta kezek néven. Minden bizonnyal az események hatására január 3-án pedig Szabó László, a közmédia kommunikációs igazgatója közös megegyezéssel távozott pozíciójából. Ebben az írásban igyekszem teljesen kizárni a politikát, és a Lomnici-ügy kezelésével, mint a hibás kríziskezelés állatorvosi lovával foglalkozom – írja Rényi Ádám publicisztikája bevezetőjeként.
Felmentették Élőt és Papp Dánielt
Felmondtak Élő Gábornak, az MTI Hírcentrum igazgatójának, valamint felmentették Papp Dánielt, az MTVA hír- és hírháttérműsoraiért felelős főszerkesztőjét a Lomnici botrány miatt.
Újabb figyelmeztetés a Lomnici ügyben
Pár napja még csak egy vágó, a szerkesztő riporter, és a Duna televízió aznapi felelős szerkesztője kapott vezérigazgatói figyelmeztetést, most az MTI Hírcentrumának főszerkesztő-helyettesén volt a sor.
