Hitelrontásért perel az MTI
Hitelrontásért 10 millió forintra pereli Balavány György bloggert, újságírót, a Hvg.hu publicistáját az MTI. A kereset szerint Balavány két, saját blogján megjelent írása megsértette az MTI szakmai jó hírnevét, amikor kritizálta az MTI-n és a Hirado.hu-n közölt tartalmakat.
Élő lett az Mno.hu főszerkesztője
Az Index értesülése szerint Élő Gábor az Mno.hu főszerkesztőjeként folytatja pályafutását. Az online újság korábbi főszerkesztőjét a Hír TV-hez helyezték át még korábban.
Nem kompetens az NMHH
Az NMHH közleményben tudatta, hogy sem a Cohn-Bendit ügy, sem a Lomnici-ügy nem tartozik a médiatörvény hatálya alá, ezért döntési jogosultsága sincs a hatóságnak.
Ombudsmani vizsgálat MTVA ügyben
Az MTVA épülete előtti éhségsztrájkkal kapcsolatos rendőri intézkedések ügyében kért vizsgálatot, illetve felvilágosítást Hatala Józseftől, az országos rendőrfőkapitánytól Szabó Máté ombudsman.
A Lomnici-ügy még nem ért véget
A Lomnici-ügy miatt már számos újságíró elvesztette állását, majd a riporterrel és felelős szerkesztővel szolidáris két riportert is elküldték az MTV Híradójából.
Állatorvosi ló a Kunigunda utcában
A magyar sajtóban 2011 decemberében talán a legmeghatározóbb téma az úgynevezett Lomnici-botrány és MTVA dolgozóinak éhségsztrájkja volt. Amikor e sorokat írom, a sztrájk „gördülő” verzióban folytatódik, a szervezők pedig több ezres tömeg ünneplése közepette hirdettek mozgalmat Tiszta kezek néven. Minden bizonnyal az események hatására január 3-án pedig Szabó László, a közmédia kommunikációs igazgatója közös megegyezéssel távozott pozíciójából. Ebben az írásban igyekszem teljesen kizárni a politikát, és a Lomnici-ügy kezelésével, mint a hibás kríziskezelés állatorvosi lovával foglalkozom – írja Rényi Ádám publicisztikája bevezetőjeként.
