Péntektől reklámadó! Kinek, miért, mennyit kell fizetni?

Péntektől reklámadó! Kinek, miért, mennyit kell fizetni?

Amennyiben még bízott abban, hogy vállalkozásának augusztus 20-ig talán mégsem kell befizetnie a reklámadót, úgy erről tegyen le. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) állásfoglalása szerint minden félelem beigazolódott a holnap, azaz augusztus 15-én hatályba lépő törvénnyel kapcsolatban. 

L. Simon válaszolt a Napi Gazdaságnak

L. Simon válaszolt a Napi Gazdaságnak

L. Simon László, a reklámadóról szóló törvényt beterjesztő fideszes politikus a Napi Gazdaságnak adott interjújában továbbra is kitart amellett, hogy nem az RTL Klub ellenében született meg a törvény, illetve belebegteti, hogy az internetes tartalomszolgáltatókra vonatkozóan további szigorítás várható. 

Tudta, hogy többéves egyeztetés volt a reklámadóról?

Tudta, hogy többéves egyeztetés volt a reklámadóról?

Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese szerint a reklámadó bevezetését többéves vita előzte meg. 

Megvan, ki kommunikálta a Múzeumok Éjszakáját

Megvan, ki kommunikálta a Múzeumok Éjszakáját

A Közbeszerzési Értesítőben megjelent, hogy ki nyerte meg a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. a Múzeumok Éjszakájának kommunikációs feladataira kiírt közbeszerzését. 

Az RTL nemzetközi bírósághoz fordul

Az RTL nemzetközi bírósághoz fordul

Andreas Rudas, az RTL-csoport regionális elnöke a Hvg.hu-nak adott interjúban arról beszél, hogy az RTL Klub nem vonul ki Magyarországról a kormányzati nyomás miatt, hogy nem változtatnak a Híradón és hogy nemzetközi bíróság elé viszik a reklámadóról szóló törvényt, amely álláspontjuk szerint ellenük készült.

Már módosítják a reklámadótörvényt

Már módosítják a reklámadótörvényt

A Parlament honlapjára felkerült a reklámadóról szóló törvény módosítójának tervezete, amelyet L. Simon László fideszes politikus jegyez. Ebben az áll, hogy az elhatárolt veszteséget csak a 2013-as üzleti évből lehet számításba venni. 

A társadalom támogatja a reklámadót

A társadalom támogatja a reklámadót

Az igazságos közteherviselés része lesz a reklámadó - mondta L. Simon László fideszes képviselő az általa benyújtott törvényjavaslat összevont vitájában szerdán az Országgyűlésben.

Hat éves a WAMP, Tarlós is ünnepelt

Hat éves a WAMP, Tarlós is ünnepelt

Hat év, 76 vásár, 750 kiállító, 600 000 látogató, három dizájnfesztivál és négy szakmai elismerés után szakértő befektető részvételével működik tovább a WAMP.

Megadóztatják a pornót

Megadóztatják a pornót

A pornográf tartalmú termékek és szolgáltatások járulékfizetési kötelezettségét szorgalmazza L. Simon László, a kulturális és sajtóbizottság elnöke. A testület támogatja a törekvést.

Mégis lehetne fellebbezni a Médiatanács döntései ellen

Mégis lehetne fellebbezni a Médiatanács döntései ellen

L. Simon László és Pálffy István javaslata szerint kérni lehetne a médiahatósági döntés végrehajtásának felfüggesztését bíróságtól.