A magyar reklám története: 1988-1995
A magyar reklám rendszerváltásának éveiben, a Mahir után a Coca-Cola vörösre akarta festeni az országot, abból is lehetett account, aki kicsit tudott angolul beszélni és késsel-villával enni, írógépet nem lehetett kapni és olcsó buli volt Dél-Afrikában reklámfilmet forgatni. A magyar reklám 1988-tól 1995-ig.
Az MKKP plakátkampánya Cannes-ban oroszlánt fog nyerni
Az kell hozzá csupán, hogy legyen annyi a reklámszakma képviselőiben – ügynökségekben, reklámozókban és szövetségekben –, hogy szakmai és etikai meggondolásból megfinanszírozzák a nevezési díjat, s ezzel hozzásegítsék a kampányt az azt megillető komoly nemzetközi reklámszakmai elismeréshez - indokolja Kaszás György reklámszakember.
8 reklámos/médiás celeb a kilencvenes évekből
Sas István reklámszakember elküldte a házi Kreatív-gyűjteményének egy részét. 1993-tól sok-sok lapszámot. Csodás szórakozás ezekben turkálni. Nézegessenek akkor és most is ismert reklám és médiás szakembereket!
Gyászolják a reklámot az amerikai Reklámhéten
Az amerikai Reklámhét első napját egy temetéssel kezdték, ki is írták: „Reklám: 1864-2012. Emléked szívünkben örökké él”.
Lakodalmas reklám és protézisgyártás
Kaszás György a kalimpáló teknősről, Tamás Pál a mozgássérült társadalomról beszélt, Sas István legszomorúbb előadását tartotta meg. Tudósítás.
Hatszor hat válasz a reklámról
A jövő hét a Reklámfeszt jegyében telik el. A nyitónapon, kedden, 18-án sorra kerülő, Reklám, vagy amit nem akartok címet viselő szekció szereplői közül öten – Sas István, Hargitai Lilla, Geszti Péter, Horváth Lajos és Kaszás György –, továbbá a rendezvény előkészítésében szerepet vállaló Nagy Bálint válaszol a szakma jelenével és jövőjével kapcsolatos hat alapfontosságú, s ezért mindenkit érintő és érdeklő kérdésre.
A prezentálók túlértékelik magukat
Alaposan túlértékelik a képességeiket a magyarországi kommunikációs iparban dolgozó prezentőrök, 80 százalékuk átlagon felülinek tartja az előadásait – derül ki a Kreatív Online kutatásából.
A közmédia új arculata modoros és monoton
Modorosnak és monotonnak tartja Kaszás György a közmédia új arculatát. Az Upgrade Communications ügyvezetője szerint az alkotóknak csak a semmi jutott eszükbe.
Latinos táncmozdulatok is voltak a MAKSZ-bulin
Kevesen voltak a MAKSZ Executives Partyn, amelyet ezúttal a Smartmobil Konferenciával közösen szerveztek a belvárosi Creolban. Volt viszont sok koktél és változatos zene.
Majd a Juli segít!
Szombaton elhunyt Nemes Juli, a magyar reklámszakma egyik legkiemelkedőbb személyisége. Kollégáit, barátait arra kértük, osszák meg egy-egy gondolatukat Juliról.
Még működhet a Peronreklám
Egyelőre tovább működik a Peronreklám, azonban a főváros máshogy képzeli el a BKV reklámfelületek jövőjét. A piac pangása miatt maradtak kint a karácsonyi hirdetések.
Nincs fortélyos félelem
Alig egy hete jelent meg a Kreatív Online-on Kaszás György publicisztikája a közutak melletti reklámtáblák korlátozásáról. A Magyar Közterületi Média Szövetség ezután közleményt adott ki, amelyre Kaszás ismét megfogalmazta kérdéseit. Most a szövetség elnöke válaszol neki, levelét változtatás nélkül közöljük.
I szív Hivatalos Közlemény
Egy hete közöltük Kaszás György véleményét, ami a közterületi reklámok korlátozásáról szólt. Pénteken a közterületi médiások szövetségének közleménye jelent meg. Kaszás György további kérdéseket fogalmazott meg.
