Sötét ló nyert az MNB reklámtenderén
A Magyar Nemzeti Bank újból kiírt kommunikációs és reklámtenderét az Akció 360 nyerte meg. A tavaszi botrányok után alaposan levitt követelményrendszer elektronikus árlejtést is tartalmazott, és bár szakmailag az Akció 360 ajánlata információink szerint csak közepes volt, az árajánlatok átlagánál nagyjából harminc millió forinttal alacsonyabb ajánlatukkal viszont végül elvitték a megbízást. Az MNB ismeri az iparági zúgolódást, de azt mondja, nem járhatott volna el másként.
Újabb problémák az MNB kommunikációjával? - FRISSÍTVE
Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos vizsgálódni kezdett az Magyar Nemzeti Bank korábbi kommunikációs partnerével, a Braun & Partners-szel kötött 2008-as szerződés kapcsán. A politikus szerint a bank kommunikációs igazgatója, Iglódi-Csató Judit nem közölte azonnal Simor András vezérigazgatóval, hogy a cég összeférhetetlenség miatt nem tudja vállalni a feladatot. A jegybank tételesen megcáfolta a kormánybiztos állításait.
Fentről fúrhatták meg az MNB reklámtenderét
Még tavasszal, a Járai Zsigmond vezette felügyelőbizottság bejelentésére a Közbeszerzési Döntőbizottság felülvizsgálatában érvénytelenítette a Magyar Nemzeti Bank reklám- és rendezvénytenderét, és ötszázezer forintra büntette a bankot a kiírás szabálytalanságai miatt. Az MNB perel, de közben kiírta az új eljárást.
