Mi az oka, ha apuka nem issza meg a tejet?

Mi az oka, ha apuka nem issza meg a tejet?

Mi lehet az oka, ha a kisgyermeknek sokat fáj a hasa, főként a köldöke körül, és nem tudják az okát? Ha a nagymama nem bírja a tejet? Ha az apuka sem issza meg a tejet, mert rögtön hasmenéses lesz, de a sajtot szereti, és gond nélkül fogyasztja?

A hasfájás oka gyakran a gyümölcscukor

A hasfájás oka gyakran a gyümölcscukor

A gyerekkori hasfájást meglepően sok esetben okozza a fruktóz – figyelmeztetnek amerikai kutatók. Jó hír ugyanakkor, hogy tüneteket előidéző cukorfajta kiiktatásával az esetek jelentős hányadában megszűnik a hasfájás is.