Hangos reklámok miatt bírságolt az NMHH
Túl hangos tévéreklámokat közzétevő televíziók, korhatárkarikák közlését elmulasztó műsorújságok és egy helyi rádió szerződésszegő műsorrendje miatt kiszabott szankciókról döntött többek között eheti ülésén a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa.
Bírság ordító sportreklámokért
A Sport1 és a Sport2 tévécsatorna az idei első negyedévben 33 alkalommal sértette meg a reklámhangerőre vonatkozó szabályokat.
Ejnye-bejnye a közmédiának
Az engedélyezettnél jóval hangosabb reklámok miatt a Duna Tévé 100, az m1 és m2 pedig 160-160 ezer forintos bírságot kapott a Médiatanácstól, a TV2-t pedig a jogsértő gyakorlat azonnali abbahagyására hívta fel a hatóság.
A tévés promók nem reklámok
A tévés ajánlók nem reklámok, ezért rájuk nem kellene alkalmazni a reklámok hangkorlátozását – vélik az amerikai kábelcsatornák.
Eljárás a túl hangos reklámok miatt
A Médiatanács szerdai ülésén döntött arról, hogy hatósági eljárásokat indít öt tévécsatorna reklámhangerőt kezelő gyakorlata miatt.
Az NMHH tudja, mit tesz jövő nyáron
Elkészült a Médiatanács éves ellenőrzési terve, amelynek középpontjában a gyermekek védelme áll. A terv elfogadásáról és közzétételéről december 1-jei, csütörtöki ülésén döntött a testület.
Vizsgálják a túl hangos reklámokat
A médiatanács szoftverrel pásztázza a médiumok műsorfolyamát, hogy kiszűrje a túl hangos reklámokat. Öt csatorna elvérzett.
Ötszázszor mértek hangos reklámot
Öt televízió ötszáz esetben követett el jogsértést a hangos reklámokkal. Pénzbírság még nem jár érte, mert türelmi időszak van.
