Burger-készítő robot a jövő gyorséttermi dolgozója
Legalábbis ezt állítja az az amerikai startup cég, amely négy évig altatta burger-készítő robotját, most pedig egy új burgerbárban teszi próbára tudását. Automatizált kulinaritás San Francisco menő startup-negyedében. Egy újabb robot a Kreatív és a Telenor közös rovatában.
15 milliós büntetés a McDonald’s-nak
Többek között darált bőr is lehet a Mekiben kapható csirkehúsban, miközben a cég úgy kommunikált, mintha az színhús volna - nagyjából ez a lényege a GVH ítéletének, amelyben 15 milliós büntetést szabtak ki a gyorsétteremláncra. A McDonald's a határozat megjelenését követően közleményben cáfolta a GVH megállapításait.
Huszadik születésnapját ünnepelte a Well
A Well az Orbánhegyi úti irodájának kertjében ünnepelte huszadik születésnapját. A bulin Harcsa Veronika énekelt, utána pedig Palotai szettjét játszották.
A kormány megadóztatná a hamburgereket
A kormány megadóztatná az egészségtelen élelmiszereket, köztük a hamburgereket, csipszeket és idítőitalokat. A gyártók tiltakoznak, és attól félnek, hogy az intézkedés nyomán munkahelyek szűnnének meg az ágazatban.
A kétéveseket is hamburgerrel csábítják
A gyorséttermek erőfeszítései arra irányulnak, hogy a gyerekeket már kétéves koruktól megnyerjék reklámjaikkal, honlapjaikkal egészségtelen ételeik fogyasztóiként – állapították meg amerikai kutatók.
Gyógyszert is kellene adni a hamburgerhez
A gyorséttermekben engedélyezni kellene, hogy ingyen koleszterincsökkentő gyógyszert is adjanak a hamburger és a sült krumpli mellé, így a fogyasztók azonnal semlegesíthetnék is az ilyen ételek káros hatását. A brit tudósok javaslatáról a The Daily Telegraph online kiadása számolt be.
