Új vezető a Group M Akadémia élén

Új vezető a Group M Akadémia élén

Török Diána személyében új vezető irányítja a Group M ügynökségi csoport utánpótlás-nevelését. A csoport közlése szerint az első képzés nyolc új munkatársat hozott a Group M-nek, május 22-én pedig elindult a Group M Akadémia második kurzusa.

Marketinges képzést indított a Group M

Marketinges képzést indított a Group M

A nemzetközi médiaügynökségi csoport, a Group M idén januárban utánpótlásnevelési programot indított Group M Akadémia néven.

Digitális vezetőcsere az MEC-nél

Digitális vezetőcsere az MEC-nél

A Group M-be távozik Ihász Ingrid az MEC-től. Helyére Kovács Nándor tért haza Bécsből a digitális vezetői pozícióba.

Jövőre 1000 milliárd dollár lesz a globális reklámköltés

Jövőre 1000 milliárd dollár lesz a globális reklámköltés

A Group M és a Zenith összeszedte a legfontosabb adatokat a reklámpiacról - számol be róla az AdAge.

Az Orczy-negyed, ahol az utca maga az élmény

Az Orczy-negyed, ahol az utca maga az élmény

Bár jelenleg nem a 8. kerületben él Pajor Attila, a Group M kereskedelmi vezetője, mégis Az Én Városom sorozatban szívesen vállalkozott korábbi lakóhelye bemutatására. Szeretettel ír róla.

Megint a bónuszbili fedelét nyitogatják

Megint a bónuszbili fedelét nyitogatják

Jon Mandel 2006-ban köszönt el a Mediacom (WPP-csoport) médiaügynökség amerikai ügyvezető igazgatói pozíciójától, később különféle tanácsadói munkát vállalt, jelenleg a PrecisionDemand nevű marketingelemző cég ügyvezetője és számos reklámtechnológiai cég tanácsadója. Múlt csütörtökön az amerikai Nemzeti Hirdetők Szövetségének konferenciáján tartott egy előadást, amire aztán a GroupM, de még az Amerikai Reklámszövetség is azonnal reagált. Hogy mit mondott Jon Mandel?

Új médiaügynökséggel dolgozik a Budapest Bank

Új médiaügynökséggel dolgozik a Budapest Bank

A Budapest Bank februártól a METs Hungaryt bízta meg a médiavásárlói feladatok ellátásával. Az ügynökség anyacége a pénzintézet anyavállalatával, a General Electric-kel (GE) már korábban globális megállapodást kötött.

Globális médiatender a Danone-tól

Globális médiatender a Danone-tól

Húsz piacra szóló médiaügynökségi tendert írt ki a Danone. 

Médiapartnert választott a Nestlé

Médiapartnert választott a Nestlé

A Group M nyerte a Nestlé decemberben médiavásárlásra kiírt tenderét. A cég korábbi ügynökségét, a Zenith Optimediát a Group M váltja.

Megtámadott tenderrel búcsúzott Simor

Megtámadott tenderrel búcsúzott Simor

Miközben a többi induló sem tartja szakmailag jónak a kiírást, látszólag a Magyar Nemzeti Bank és az Inter Media Group többkörös asszójává vált a jegybank még decemberben kiírt médiatendere. Az IMG a Közbeszerzési Döntőbizottságnál támadta meg a közbeszerzést, az ajánlattételi idő közben lejárt. A jegybank nem állította le a tendert, a tárgyalás ma volt, de a lezárása csak két hét múlva várható.

Ezt hozza 2013 a reklámiparnak

Ezt hozza 2013 a reklámiparnak

Összefoglalót állított össze az Advertising Age amerikai szaklap azokból az adatokból, amelyek szinte biztosra vehetőek a reklámpiac 2013-as alakulását illetően. Szokás szerint 10 pontba gyúrva.

Új poszt a Group M-en belül

Új poszt a Group M-en belül

A Group M North America ügyvezetőjét, Rob Normant nevezték ki a csoport újonnan létrehozott globális digitális igazgatói pozíciójára.

Összevont kereskedés a Group M-nél

Összevont kereskedés a Group M-nél

Pajor Attila lett a Group M kereskedelmi és stratégiai igazgatója. A tevékenység összevonása már tavaly elkezdődött.

Még több konfliktuscég lepheti el a piacokat

Még több konfliktuscég lepheti el a piacokat

Az utóbbi időben számos tenderkudarc miatt több globális hálózat új konfliktuscégek elindítását tervezi, mert nem tudják máshogy tartani a növekedési ütemet.