Nem az újságokat, hanem az újságírást kell megmenteni

Nem az újságokat, hanem az újságírást kell megmenteni

1995. december 7-én  indult el Magyarországon a Független Médiaközpont, az újságírószervezet huszadik születésnapjára Újságírás 20 év múlva címmel rendeztek nemzetközi konferenciát a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A legizgalmasabb előadások az újságírás jövőjéről szóltak. Egyik sem volt pozitív kicsengésű. 

Új média-önszabályozási fórum indul

Új média-önszabályozási fórum indul

A Főszerkesztők Fóruma kezdeményezésére létrejött Korrektor mögött széleskörű szakmai összefogás áll.

Konferenciával ünnepel a Független Médiaközpont

Konferenciával ünnepel a Független Médiaközpont

Nemzetközi nevek adnak elő az újságírásról a szervezet 20. születésnapján. 

Újra lesz Minőségi Újságírásért Díj

Újra lesz Minőségi Újságírásért Díj

A Forbes szerkesztősége az OTP-től kapott Fáy András díjjal járó 2,1 millió forintot ajánlotta fel erre.

Csak tisztességesnek kell lenni

Csak tisztességesnek kell lenni

Téved az, aki azt hiszi, hogy nem kifizetődő a minőségi tartalom, az ellenőrzött információk közlése, ezt a szemléletet azonban az olvasókban, egy adott médium közönségében is tudatosítani kell. A lapombudsman intézménye Stephen Pritchard, a vasárnaponként megjelenő Observer ombudsmanjának állítása szerint mindemellett már középtávon megtérül a kiadóknak, mivel csökkennek a jogi kiadásaik. Interjú.

Etikai kérdések és a branded content

Etikai kérdések és a branded content

Az újságírók tényleg szívből gyűlölik a sales-es kollégákat és a hirdetőket, és csak kicsivel jobban, mint a pr-eseket? Mi a helyzet akkor, amikor egyre kevesebb bevétele van a kiadóknak, amelyek vezetői a márkázott tartalmakban látják a messiást? Mit kezdenek mindezzel az újságírók, akik függetlenségüket és szakmaiságukat féltik ebben a helyzetben? Ezekre és egyéb kérdésekre keresték a választ a Főszerkesztők Fóruma és a Független Médiaközpont által a budapesti Goethe Intézetben tartott keddi konferencia résztvevői.

Új tagok a Főszerkesztők Fórumában

Új tagok a Főszerkesztők Fórumában

Negyvenre bővült a Főszerkesztők Fórumának taglétszáma - olvasható a szervezet honlapján. További csatlakozók jelentkezését várják. 

Hogyan idézzünk, hivatkozzunk?

Hogyan idézzünk, hivatkozzunk?

Ajánlást tett közzé a Főszerkesztők Fóruma arról, hogy platformoktól függetlenül hogyan kell etikus módon eljárni abban az esetben, ha mások szellemi termékeit használják fel szerzők, szerkesztőségek munkájuk során.

Újságírók a megvert indexes mellett

Újságírók a megvert indexes mellett

Nyilatkozatot adott ki a Főszerkesztők Fóruma az Index bántalmazott újságírója ügyében, amelyet az alábbiakban közlünk:

Összeült a Főszerkesztők Fóruma

Összeült a Főszerkesztők Fóruma

Weyer Balázs lett a Főszerkesztők Fórumának az elnöke. A szervezet első közgyűlésén az elnökségi tagokat is megválasztotta.

Megalakult a Főszerkesztők Fóruma

Megalakult a Főszerkesztők Fóruma

Közös etikai irányelveket fogadtak el a magyar sajtó meghatározó szereplői, és egyesületet hoztak létre Főszerkesztők Fóruma néven ezen irányelvek betartásának és terjesztésének céljával.