Elkaszálták a médiaalkotmányt

Elkaszálták a médiaalkotmányt

Az Alkotmánybíróság hétfőn közzétett bejelentése szerint alkotmányellenesnek tartja a médiatörvény több rendelkezését. Elkaszálták az először elfogadott médiaalkotmányt és az újságírók forrásvédelmével foglalkozó rendelkezéseket is. A megsemmisítés 2012. május 31-i hatályú, így a jogalkotónak lesz ideje a jogsértő rendelkezések javítására.

Akcióba lendül az Alkotmánybíróság

Akcióba lendül az Alkotmánybíróság

A sok vitát kiváltott sajtószabadsággal és médiatartalmakkal kapcsolatos szabályokról szóló törvényt végre tárgyalni kezdi az Alkotmánybíróság. A médiát szabályozó jogszabályok közül elsőként elfogadott, a keretszabályokat tartalmazó törvény ellen az AB honlapja szerint összesen hét beadvány érkezett.