Ötletverseny az Electroluxtól
Nevezni egyénileg vagy két fős csapatban augusztus 15-étől október 3-áig lehet.
Pop-up étterem csak két főnek
Az Electrolux látványkonyhájában sztárséfek fognak főzni. A különleges, egy napig üzemelő étterembe június 17-től lehet asztalt foglalni.
Német-magyar versenyző az Electrolux Design Lab döntőjében
Tobias Tsamisis a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tanul.
Két magyar elődöntős az Electrolux Design Lab versenyen
Két hazai diák is az elődöntőben folytathatja az Electrolux Design Lab versenyt. A 13. alkalommal meghirdetett nemzetközi formatervezői pályázaton Lakatos Botond és Tobias Tsamisis is bejutott a legjobb 35 közé. Ők kaptak esélyt arra, hogy megnyerjék a fődíjat, a 10 ezer euró jutalmat és a hat hónapos fizetett gyakornoki állást az Electrolux egyik globális tervezőközpontjában.
Magyar versenyzők az Electrolux Labon
A több mint 1700 indulóból immár a legjobb nevezők között versenyez Kovács Apor és Koczka Kristóf az Electrolux Design Lab idei megmérettetésén. Mindketten közönségszavazással jutottak a második fordulóba.
Magyar koncepció a legjobb 20 között
Túljutott a Design Lab döntőjének 3. fordulóján Csernátony Fanni SEABreeze találmánya. 57 pályaműből a 6. helyezést érte el, így bekerült a 20 fős elődöntőbe.
Magyar döntős a Design Labon
Magyar elődöntősre is szavazhat a közönség a Design Lab harmadik fordulójában.
Közösségi főzés a Design Labon
Idén 11. alkalommal indul az Electrolux Design Lab, amelyre közösségi főzés, friss levegő és tiszta otthon témakörökben várják formatervezők pályázatait március 15-ig.
Top 100-ban a MOME
Európa legjobb dizájniskolái közé választotta a Domus magazin a MOME-t. Az intézményt külön méltatták a kortárs módszereket a hagyományos kézműves technikákkal ötvöző oktatása és a vállalatokkal való kapcsolatai miatt.
Dizájnigazgató az Electroluxnál
Az Electrolux újonnan hozta létre a dizájnigazgatói pozíciót. Stefano Marzano felel a vállalat formatervezéssel kapcsolatos feladatainak vezetéséért.
Indul a 2012-es Design Lab
Az Élmény témára vár variációkat a 2012-es Design Lab, az Electrolux által meghirdetett dizájnverseny.
Szlovák győztes az Electrolux versenyén
Az Electrolux Design Lab 2011 versenyét szlovák diák nyerte, de a nyolcas döntőben ott volt a Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatója, Miklósi Ádám is. A versenyre, több mint 50 országból 1300 pályamunka érkezett.
