MSZP-s alapítvány a Neo FM mögött?
Információink szerint a Magyar Szocialista Párthoz kötődő Szabad Sajtó Alapítvány lehet az a szervezet, amelyre az FM1 vezérigazgatója, Horváth László hétfői sajtótájékoztatóján utalt, amikor arról beszélt, egy meg nem nevezett alapítvány 200 millió forinttal beszállna a rádió működésébe. Az alapítvány kuratóriumának elnöke megerősítette, hogy tárgyaltak a Neo FM helyzetéről, de arról nem született még döntés, hogy bármekkora összeggel támogatnák a rádió működését.
A Szigethez igazolt Kádár Tamás
Június 1-től a Sziget Kft. cégvezetőjeként segíti a szervezőiroda munkáját Kádár Tamás, az Est Media Group április végén távozó ügyvezetője.
Újabb mélyponton az Est Média részvényei
Tavaly júliusban még 112 forinton is járt a részvények árfolyama, ma azonban újabb történelmi mélypont született 31 forintos árfolyamon. Oda a Neo FM, a Radiocafé, és nem biztos hogy a Szigetet meg tudják tartani.
Eladták a Radiocafét
A rövidtávú üzemi eredményesség érdekében eladta az Est Média a Radiocafét. A vevő információink szerint a Zóna Taxit és a Radio Face-t üzemeltető üzleti körök lehetnek. Az eladás 180 millió forintos számviteli veszteséggel jár, de azonnali megtakarítást jelent az Est Médiának.
Lesz intézkedési terv az Est Mediánál
Elfogadták pénteken az Est Media Vagyonkezelő egyik részvényesének indítványát arról, hogy az igazgatóság készítsen intézkedési tervet a veszteségek mérséklésére - adta hírül az MTI.
Forr a levegő az Est Média körül
Balázs Csaba kft-je eladta részvényeinek többségét az Est Mediában és Nobilis Kristóf cégének a részesedése is nagyot esett. Eközben az árfolyam száguldani kezdett.
Bajban az Est Media: eladják a Neo FM-et
Komoly átalakulások várhatók a korábban Econetként ismert Est Mediánál. A részvénytársaság szombaton bejelentette, hogy megválik a Neo FM-től, de nem ez lesz az egyetlen változás a médiaportfolióban, sőt, veszélybe kerülhet a Sziget felvásárlása is. A társaság részvényei eközben zuhanórepülésbe kezdtek.
Az Est Média részvényese intézkedési tervet követel
Az Est Média egyik meg nem nevezett részvényese indítványozta, hogy a cégcsoport éves közgyűlésén kerüljön napirendre egy intézkedési terv elfogadása a cégcsoport jobb működése érdekében – közölte Budapesti Értéktőzsde.
Régiósak lesznek a megyei Est Lapok
Magasabb oldalszámmal és több regionális tartalommal jelennek meg áprilistól a Pesti Est 19 megyeszékhelyen megjelenő helyi változatai. A megújulás többek között az erősödő kulturális turizmus keltette igényeket igyekszik kiszolgálni.
Érdemes megvenni a Figyelőt?
Kevés vevőjelölt van versenyben az eladásra kínált Figyelőért. Legtöbbek szerint nem könnyű rentábilissá tenni a Sanoma által árusított lapot, amelyet online felület nélkül megvenni még kevésbé tűnik jó üzletnek. A Hvg meglebegtetett eladásáról eközben még az érintettek is keveset tudnak.
Marad a VOLT Sopronban
A Sziget Kft. három évre szóló bérleti szerződést kötött a soproni VOLT fesztivál helyszínéül szolgáló területre – közölte az Econet.
Econet: nőtt az árbevétel és a veszteség
Nőtt az árbevétel és az adózott vállalkozási veszteség az Econetnél, melynek új neve Est Média lesz. A Szigetben való többségi tulajdon tavalyi megszerzése alapvetően alakította át a cégcsoport működését.
Médiásabb nevet akar az Econet
Rendkívüli közgyűlést hívott össze február 28-ára a tőzsdén is jegyzett Econet azzal a céllal, hogy módosítsa a cég nevét, és százról ezer forintra növelje részvényei névértékét.
Tarlóst győzködik a Sziget miatt
A legnagyobb európai fesztiválok egyesülete, a Yourope nyílt levélben kéri Tarlós István főpolgármestert, hogy változtassa meg a Sziget Fesztivált "ellehetetlenítő" területhasználati díjról szóló döntést.
