Többen fizetnek a jobb tévéműsorért
Áprilisban 30,4 százalékról 30,8 százalékra nőtt a digitális kábeltévére vagy IPTV-re előfizetők aránya - olvasható az Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) gyorsjelentésében.
NMHH: digitalizálódó tévénézők
Növekszik a digitális televíziónézők tábora. Az NMHH legfrissebb jelentéséből kiderül, hogy 1,763 millióra nőtt a digitális televíziózásra előfizetők száma.
13 új csatorna fogható digitálisan
Október 1-jétől elindítja a harmadik DVB-T multiplexet, és 13 új csatornával bővíti digitális televíziós kínálatát az Antenna Hungária.
Szlovákiában vége az analóg tévének
Szeptembertől bevezették a digitális műsorszórást Szlovákiában, így aki eddig nem szerezte be a szükséges átalakítót, az most adás nélkül marad.
A UPC-é a tévés piac negyede
A várható módon nőtt a digitális tévéelőfizetések fölénye az analóghoz képest Magyarországon - derül ki a NMHH friss gyorsjelentéséből. A szolgáltatók közül a UPC a legsikeresebb.
Az AH szerint jól halad a digitális átállás
A tervek szerint halad az Antenna Hungária a digitális átállással – jelentette be sajtótájékoztatóján a cég. Ezt az is jelzi, hogy már a magyar lakosság 95 százaléka számára elérhető a földfelszíni digitális televíziózás, és várhatóan 2012 októberében kerül sor az analóg sugárzás lekapcsolására.
Nőtt a digitálisan tévézők száma
38 ezerrel 1,423 millióra nőtt a digitális televíziózásra előfizető háztartások száma. A piacvezető a UPC.
