Hogyan lehet reklámosként gyereket nevelni?

Hogyan lehet reklámosként gyereket nevelni?

Blaskó Nikolett, az ACG ügyvezetője a lányai pár hónapos korában visszament dolgozni, a mitós Csurgó Brigi pedig iskolás gyereke mellett is hatórás állást vállalt. Reklámos anyukákat kérdeztünk.

Egyensúly a munka és a gyerek között?

Egyensúly a munka és a gyerek között?

Amikor nők egymás között beszélgetnek, akkor általában már a harmadik mondatban arra kanyarodik a szó, hogy „és mondd, drágám, te hogy tudod összeegyeztetni a munkát a családdal?”.

Egy beteg, két beteg, három beteg, sok beteg

Egy beteg, két beteg, három beteg, sok beteg

Ha hihetünk a híreknek, akkor a készülő új munkatörvénykönyv életbe lépése után talán nem kell majd szoronganiuk munkahelyük elvesztése miatt azon anyáknak, akik otthon maradnak beteg gyermekükkel.

Karácsonyi üzenetek a börtönből haza

Karácsonyi üzenetek a börtönből haza

Magyarországon a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben valósították meg elsőként azt az angliai börtönökben már alkalmazott programot, amelyben a fogva tartottak meseüzenetben szólíthatják meg hozzátartozóikat. 

Az anya a hibás a lánya anorexiájáért

Az anya a hibás a lánya anorexiájáért

Bár a közhiedelem szerint az anorexia a külső megjelenés rendezésével gyógyítható, az igazi okok ennél mélyebben keresendők. A lelki tényezők közül is kiemelkednek az anya-lánya kapcsolat zavarai.

Depresszió fenyegeti a fiatal szülőket

Depresszió fenyegeti a fiatal szülőket

A kisgyerekes szülők – nemcsak az anyák, hanem az apák – körében tapasztalható depressziós tünetek fokozott kockázatára hívta fel a figyelmet egy új brit kutatás. A gyerek első születésnapja után csökken a veszély.

Pénzbüntetés a többgyerekes anyáknak

Pénzbüntetés a többgyerekes anyáknak

Jász-Nagykun-Szolnok megyében havi bruttó húszezer forinttal keresnek kevesebbet a nők, mint a férfiak. A háromgyerekes anyák átlagosan egynegyedével kevesebb pénzt vihetnek haza, mint a hasonló korú és beosztású férfiak.

Fény, siker, csillogás... és babyblues

Fény, siker, csillogás... és babyblues

Egyre több amerikai híresség ismeri el hivatalosan is, hogy valamilyen mentális betegségben szenved vagy szenvedett élete folyamán. Most négy közismert színésznő vall arról, hogyan élték meg a szülés utáni depressziót.

Otthon egyedül, de depresszió nélkül 2.

Otthon egyedül, de depresszió nélkül 2.

Egy kisgyerekkel otthon, egyedül gyorsan rádöbbenhetünk, hogy a valóság nem olyan csillogó és rózsaszínű, ahogyan azt a kismamamagazinok próbálják elhitetni velünk. A mindennapok mindig szürkébbek, mint az álmok, de egyáltalán nem szükségszerű a depresszió.

Otthon egyedül, de depresszió nélkül 1.

Otthon egyedül, de depresszió nélkül 1.

Újságokat és fórumokat olvasgatva az anyukák egymást szidják. Az egyik lusta munkakerülőnek nevezi azt, aki otthon marad három évig a gyermekével, a másik munkamániás, önző embernek azt, aki a karrierjét legalább annyira fontosnak tartja, mint az anyaságot. Kinek van hát igaza?

…hogy a férj aztán se legyen csak apa 2.

…hogy a férj aztán se legyen csak apa 2.

Elméletileg mindenki tudja, a gyakorlatban mégis sokan nehezen élik meg, hogy az újszülött gondozása a szépségeken túl problémát is jelent. Az ilyen szituációkból következik, hogy az ifjú apa nem rohan haza, nincs az arcán túláradó boldogság, mert nehezen emészti meg, hogy megszokott érzelmi pozíciója megváltozott. 

A dolgozó anyák gyerekei kövérebbek

A dolgozó anyák gyerekei kövérebbek

Az utóbbi években egyre több anya tért vissza teljes munkaidőben hivatásához – ki saját elhatározásból, ki kényszer nyomására. Ennek hatása azonban igen váratlan helyzetekben mutatkozhat meg, például a gyerekek testsúlyában.

Négy óra a munkahelyen, a többi a családé

Négy óra a munkahelyen, a többi a családé

Az uniós országokban a foglalkoztatottak 17 százaléka részmunkaidős, míg nálunk mindössze 5 százalék. Ez az arány Hollandiában, majdnem a foglalkoztatottak fele. Megéri-e a cégeknek a négy- vagy hatórás állás?

Az alapelvek, a határok és a szabályok...

Az alapelvek, a határok és a szabályok...

Valószínűleg mindannyian kiegyensúlyozott, boldog gyermek(ek)et szeretnénk nevelni. Ha úgy érezzük már, hogy sínen vagyunk, túl vagyunk rajta, újra borul minden. Néha úgy érezzük, hogy minden erőfeszítésünk ellenére, mégis kezelhetetlen a gyermekünk. Miért? Mi lehet az oka?