Közel 2 milliárdot költött az RTL-nél az állam 2019-ben
Jelentős növekedés ez a korábbi évek állami költéseihez képest.
Európai hatóságokig is eljuthat a Hír TV ügye
A Magyar Újságírók Szövetsége lépni fog, ha az átalakítandó Hír TV működését is állami hirdetésekből finanszírozzák.
Egy cinikus ember számára nincsenek szent tehenek
Történész és egyetemi oktató volt korábban a jelenleg egyik legsikeresebb hazai médiaügynökségi csoportot, a Vivakit vezető Bosko Spasojevic, aki magát budapestinek tartja. A délszláv válságról, identitásról, az állami tenderekről, az éjszakáról és a nőkről is beszélgettünk vele interjúnkban.
1,88 milliárdos nyereség a Publimontnál
1 milliárd 880 millió forint osztalékot fizetett ki tulajdonosainak a Simicska Lajos és Nyerges Zsolt érdekeltségébe tartozó Publimont közterületi cég – derül ki a friss cégbírósági adatokból.
231 millió a sikerkampányra
Több mint 231 millió forintot költött el a kormány nevében az I.M.G. médiaügynökség, hogy elhelyezze a "Magyarország jobban teljesít" hirdetéseket. Mindez a parlamentben, képviselői kérdésre adott válaszból derült ki.
Kettéválik az IMG
Szuromi Péter korábbi ügyfélszolgálati igazgató vezetésével új céget hozott létre a Patonai Péter tulajdonában lévő IMG. A cég a közleményük szerint specializált médiakommunikációs szolgáltatások kivitelezésére jött létre, az azonban egyelőre nem derült ki, hogy a cégnek milyen ügyfelei vannak, vagy lesznek.
Az Index bármit megírhat
Az Indexnek nincs miért megváltoznia, és reményei szerint nem is fog azután sem, hogy befejeződik az a folyamat, ami most zajlik, a korábban felmondott kollégák távozásával és az újak érkezésével - állítja Dudás Gergely, az Index nemrég kinevezett és a szerkesztőség által megerősített főszerkesztője. A személyi változások április végéig eltartanak, de már most vannak új nevek: érkezik a laphoz többek között Pándi Balázs, Dezső András a Hvg.hu-tól és Panyi Szabolcs, a Véleményvezér szerkesztője.
Médiapartnert választott az EBH
Másfél hónappal az eredeti határidő után, november 27-én hirdetett győztest az Egyenlő Bánásmód Hatóság médiaügynökségi tenderén, amelyet az MEC Hungary nyert meg. A végereményt csak december 28-án tették közzé a Közbeszerzési Értesítő honlapján, az eredetileg nettó 131 millió forintos keretösszeg közben 121 millióra olvadt, az MEC ugyanennyiért vállalta az együttműködést.
Simicska-Nyerges-Fonyó – 80%
A Kantar Media listaáras adatai alapján 2012 első felében a Fidesz-közeli gazdasági holdudvar az állami hirdetések 80 százalékát vitte.
Kétharmad jut a Nyerges-rádióknak is
A kormányváltás óta a Nyerges Zsolt érdekeltségébe tartozó Class FM vitte a rádiós piac állami hirdetéseinek 66 százalékát, míg a szintén Nyerges-közelinek mondott Music FM-nél listaáron 271,7 millió forintott költöttek az állami hirdetők a márciusi indulása óta, amellyel négy hónap alatt a Class FM mögött a második helyre kúszott fel idén a legtöbb állami hirdetéseket kapó rádiók sorában. Eközben a Neo FM bukását nem csak az állami hirdetések elmaradása okozta, bár a piacon a listaárak alapján nem szerepelt rosszul.
Szótlanok a médiacégek
Csak a Mandiner, az Élet és Irodalom valamint a Népszava nyilatkozott eddig az állami bevételeiről – írja az Átlátszó. A Népszavához a kormányváltást megelőzően dőlt a pénz, elsősorban a Szerencsejáték Zrt-től, az ÉS-ben viszont inkább csak az állam által fenntartott kulturális intézmények hirdettek.
Nehezebb lesz a közérdekű adatok megismerése
Három civil szervezet közös levélben kéri Péterfalvi Attilát, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnökét, hogy lépjen fel azért, hogy az új Polgári Törvénykönyv is a közpénzek átláthatóságát szem előtt tartva szabályozza az üzleti titok fogalmát, ugyanis az új Ptk. véleményük szerint megnehezíti a közérdekű adatokhoz való hozzáférést.
