Az Eisberg Hungary Kft. mostantól a Green Factory tagja
Lezárult a stratégiai akvizíció.
Egészségmarketingre szakosodott tagügynökséggel bővül a Positive Adamsky
A Positive Health & Care a cégcsoport első tematikus, szektorspecifikus tagja.
A Facebook 2 milliárd dollárért vásárolt
A Facebook 2 milliárd dollárt fizetett az Oculus Riftért, amely egy virtuális valóságot megjelenítő sisakon dolgozik - írja a Business Insider.
A Google-t is érdekelte a Whatsapp
A Google is komolyan fontolgatta a Whatsapp megvételét, sőt túl is licitálta a Facebook 19 milliárd dolláros ajánlatát, de az üzenetküldő szolgáltatás befektetője és alapítója végül nem álltak kötélnek - írja a The Informationre hivatkozva a Business Insider.
A Liberty Global eladta a Chellomediát
Az AMC Networks amerikai szórakoztatóipari vállalat megállapodott a Liberty Globallal, hogy 750 millió euró (1 milliárd dollár) készpénz ellenében megvásárolja a Liberty kontentgyártó részlegét, a Chellomediát, amelybe a magyar piacon is működő Chello Central Europe is beletartozik.
Megvették a Juventus Rádiót
A dán-magyar tulajdonban lévő Ayudate Holding Tanácsadó Kft. vásárolta meg a Juventus Rádiót üzemeltető cégeket - írja a Radiosite.hu.
Válik a Vodafone és a Verizon Wireless
A Vodafone eladná az amerikai mobilszolgáltató, a Verizon Wireless általa birtokolt 45 százalékos tulajdonrészét, amelynek értékét 130 milliárd dollárra becsülik - írja a Bloomberg.
A Google megvette a Waze-t
1,03 milliárd dollárt fizetett a Google az izraeli Waze navigációs rendszerért.
Mehet a Virgin felvásárlása
Nem torzítja a piaci versenyt az Európai Bizottság szerint az, hogy többek között a Viasat tulajdonosa, az amerikai Liberty Global 17,2 milliárd Euróért felvásárolja a brit Virgin Mediát: engedélyezték az ügyletet.
A Dentsu-Aegis házasság eredménye
A Dentsu Aegis Network része lett az Aegis Media magyarországi ügynökségei is, miután a Dentsu tavaly felvásárolta a brit cégcsoportot.
Beperelték a Virgin Media igazgatóit
A Virgin Media egyik részvényese, Jeff Grimsley beperelte a cég igazgatótanácsának tagjait, mert szerinte tisztességtelen körülmények és ár mellett adták el a médiacéget a Libert Global amerikai kábelszolgáltatónak.
23 milliárd dollárért kelt el a Virgin Media
Az amerikai Liberty Global kábelszolgáltató cég 23 milliárd dollárért felvásárolná a brit Virgin Mediát, ha a két cég részvényesei jóváhagyják az akvizíciót. A Liberty ezzel nagy lépést tenne az európai terjeszkedés kibővítésében.
A Bertelsmann eladna az RTL-ből
Az RTL Csoportot tulajdonló Bertelsmann 2 millió eurónyi tulajdonrészt adna el a tévétársaságból a közeljövőben. A cég továbbra is többségi tulajdonos maradna, a befolyt pénzt globális felvásárlásokra fordítanák, hogy kevésbé függjenek az európai piactól.
