Új ügyvezetővel erősített az Insomnia
Misinszki Ákos személyében új operatív ügyvezetője van az Insomnia reklámügynökségnek. A szakember már 17 éve dolgozik a reklámszakmában, korábban tanácsadóként segítette a menedzsmentet.
Két magyar shortlist a Crestán
A Grey az outdoor míg az Akció a promóció kategóriában jutott a Crestán a legjobbak közé.
Már csak három magyar nevezésnek szurkolhatunk
Már csak a Cafénak és az Akciónak szoríthatunk Cannes-ban, miután a cyber-kategória döntőjébe a hat magyar nevezésből egy sem jutott be.
Két shortlist az Akciónak Cannes-ban
A promo- és a médiakategóriában is egy-egy shortlistet szerzett az Akció 360 a pandás szórólapozással. Sajnos 31 másik magyar nevezés viszont máris elvérzett, köztük a Carnation Totoya Creatures-e. Tíz nevezésnek még szurkolhatunk a cyber- és a filmkategóriában.
120 millió állampapír-reklámra
Négy ügynökség indult az Államadósság Kezelő Központ reklámtenderén. A pályázók között volt az Akció 360, a Hammer, a HG 360 és a Laboratory Ideas.
Magyar shortlistesek a Clio-n
Magyar nevezők is izgatottan várják az eredményhirdetést az idei Clio Awardson. A verseny shortlistjére két hazai kampány is felkerült.
Kreatívigazgató-váltás az Akciónál
Március 1-jétől Hoós Ágnes, a McCann Erickson korábbi vezető kreatívigazgatója tölti be az Akció 360 megüresedő kreatívigazgatói pozícióját. Nyéki Attila szabadúszóként folytatja karrierjét.
Sötét ló nyert az MNB reklámtenderén
A Magyar Nemzeti Bank újból kiírt kommunikációs és reklámtenderét az Akció 360 nyerte meg. A tavaszi botrányok után alaposan levitt követelményrendszer elektronikus árlejtést is tartalmazott, és bár szakmailag az Akció 360 ajánlata információink szerint csak közepes volt, az árajánlatok átlagánál nagyjából harminc millió forinttal alacsonyabb ajánlatukkal viszont végül elvitték a megbízást. Az MNB ismeri az iparági zúgolódást, de azt mondja, nem járhatott volna el másként.
Még egy ezüst az Akciónak
A még versenyben levő három magyar nevezésből csupán egyet tüntetett ki díjjal szombaton a Golden Drum többcsatornás kampányokat értékelő zsűrije. Színpadra azonban sajnos már nem mehettünk fel, szinte minden aranyat és nagydíjat a románok vittek el.
Két ezüst, egy arany és egy fél nagydíj
Két ezüst és egy arany dobverőt vehettek át magyarjaink a Golden Drum reklámfesztivál egycsatornás kategóriáinak csütörtök esti díjátadóján. Büszkék lehetünk azonban az egyik Grand Prix-re is, az ukrán színekben induló kétrészes filmsorozat ugyanis magyar szakemberek munkája.
Tetszettek a zsűrinek a pandák
Az egycsatornás kategóriákban eddig szerzett 15 döntős hely mellé multicsatornás kategóriákban újabb három magyar munka sorakozott fel. Így a 74-ből összesen 18 nevezésünk lett shortlistes az idei Golden Drumon. Pontosan ugyanannyi, mint tavaly.
Szép summát hoz a Bell & Partnersnek az újabb közbeszerzés
Ezúttal a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium bruttó 600 milliós tenderét nyerte meg a Bell & Partners, így sorozatban a sokadik közbeszerzést nyeri meg. Az Akció 360 - Berg Média konzorcium ugyan megtámadta nem csak a nyertes, hanem a Young & Rubicam és IMG közös ajánlatát is, a Közbeszerzési Döntőbizottság azonban érdemi vizsgálat nélkül utasította el a kérvényt. Az ügy a Fővárosi Bíróságon folytatódik, de az eredményt már nem fogják megsemmisíteni.
Hogy jutott az Akció idáig?
Az ország egykor legmenőbb reklámügynökségének sokak szerint ugyanaz lett a veszte, ami kezdetben a sikereinek egyik kulcsa volt: a családias jelleg. A szoros emberi kapcsolatok megbénították az Akció menedzsmentjét, és képtelenné tették a radikális változtatásokra. A tavaly novemberben érkezett új tulajdonosok az alapoktól próbálják újrakezdeni.
Két új vezető az Akció 360-nál
Misinszki Ákos és Nyéki Attila az Akció 360-nál folytatja pályafutását. Mindkét szakember a Conness Communication többségi tulajdonosa volt, a cégek most összeolvadnak.
