A 24.hu Borenich özvegyének közlésére hivatkozva adta hírül a legendás műsorvezető, rádiós újságíró, bemondó távozását.
„Az aranytollas újságíró számos további hazai és külföldi szakmai díja közül kiemelkedik a Prix Italia rádiós és televíziós világverseny nagydíja, melyet a Miért tettem?! című dokumentumdrámájáért kapott 1975-ben. Borenich Péter a rendszerváltás után több mint egy évtizeden át a Magyar Rádió Közalkalmazotti, később Üzemi Tanácsának elnöke is volt. Hamvasztását követően szűk családi körben búcsúztattuk el. Emlékét és legfontosabb műveit a borenichpeter.hu honlap őrzi.” – írja Bariczki Erika Facebook-bejegyzésében.
Borenich Péter a rendszerváltás után több mint egy évtizeden át a Magyar Rádió Közalkalmazotti, később Üzemi Tanácsának elnöke is volt. Borenich Pétert a hamvasztását követően szűk családi körben búcsúztatták el.
Borítókép: Borenich Péter a Magyar Rádió épületében, 1964-ben. / Fortepan/Szalay Zoltán

