A „Je suis Charlie” logó − fehér és szürke betűkkel, fekete háttér előtt, követve a szatirikus hetilap tipográfiáját − napok óta a kereskedelmi felhasználásra irányuló kísérletek kereszttüzében áll. Az egyik első, az INPI-hez vasárnap beérkezett kérelem a „Je suis Charlie” márkát tudományos eszközök és készülékek termékcsoportjához akarta bejegyeztetni. Az INPI-hez elektronikus úton benyújtott kérelmek egyenként kétszáz euróba kerülnek. Egy kérelem három termékcsoportra terjedhet ki, minden további termékcsoport negyven euróba kerül.
Az INPI hétfő esti tájékoztatása szerint nem áll módjában közölni a beérkezett kérelmek pontos számát, de a kérelem regisztrálásától számított négy héten belül minden kérelem megjelenik az intézet honlapján. Ugyanakkor számos, a „Je suis Charlie” feliratot viselő termék − pólók, matricák, kitűzők − már jelenleg is kapható az online kereskedelemben. Az Ebay és az Amazon vállalta, hogy a forgalomból származó jutalékukat felajánlják a hetilapnak, míg más cégek visszavonták ezeket a termékeket a webáruházaikból. Ugyanakkor a Jesuischarlie.fr, Jesuischarlie.com és Jesuischarlie.org honlapcímek már szerdán, néhány órával a támadás után megjelentek az interneten.
A hírt a Médianéző nemzetközi tematikus hírfigyelő szolgáltatásának köszönhetjük!
Le Figaro: „Je suis Charlie": 50 demandes de marque”
