hirdetés

Archív

FIGYELEM!
Ez a hirdetés már valószínűleg nem aktuális.

ARCHIV_Gyere ACCOUNT DIRECTORnak a Caféhoz!

Marketing / Média > Értékesítés, account

Keressük account csapatunk új vezetőjét; ha te pedig épp az új csapatodat szeretnéd megtalálni, jelentkezz hozzánk account directornak!
favourite
Cégnév
Café Communications
Elvárások
You are the ideal candidate if you:
- have 4-5 years of experience at a creative agency in client service/account team;
- have at least 1 year experience in people management;
- have a degree in Economics/Marketing/Communications;
- are fluent in English;
- have excellent problem-solving skills;
- are a master negotiator;
- have confident presentation skills;
- have a positive and proactive attitude even when under pressure.
Feladatok
Your responsibilities will be:
- leading and mentoring a team of 5-8 accounts and working on one of Café Communications’s biggest clients;
- manage all aspects of the client business providing superior customer service while maximizing business opportunities;
- working constantly on new business opportunities and leading pitches;
- establish and grow a strong relationship with multiple senior client stakeholders through a demonstration of industry knowledge and of the application to business challenges;
- mentor the team to maximize individuals’ growth and harness the strengths and opportunities of each team member.
Szükséges nyelvismeret
Angol felső
pozíció típusa Pozíció tipusa Gyakorlati hátteret igénylő pozíció (>3 év)
szükséges végzettség Szükséges végzettség Felsőfok