hirdetés

Archív

FIGYELEM!
Ez a hirdetés már valószínűleg nem aktuális.

Quality Check Supervisor (Broadcast)

Marketing / Média > Produkciós munkák

Quality Check Supervisor is responsible for finding all the errors (audio and video) in the received and deliveriable materials.
favourite
Cégnév
CRAFT Worldwide / McCANN Budapest
Elvárások
• Adobe Premiere, AE (basic)
• Knowledge of different file formats and codes
• Attention to details
Feladatok
• Quality check; ingest video, audio and still images content
• Transcode files and perform fixes with Adobe Premiere, AE, Flip Factory, Episode, Adobe Media Encoder
• Liaising with producers, reporting
• FTP uploads&downloads
• Test, evaluate specifications
Szükséges nyelvismeret
Angol közép
pozíció típusa Pozíció tipusa Gyakorlati hátteret igénylő pozíció (>3 év)
szükséges végzettség Szükséges végzettség Középfok