hirdetés

Archív

FIGYELEM!
Ez a hirdetés már valószínűleg nem aktuális.

Account Manager

Marketing / Média > Tanácsadás, PR

Uniomedia, the PR agency of the year in 2014, 2015 and 2016 is hiring!
favourite
Cégnév
Uniomedia Communications
Elvárások
• 3-5 years experience on client and/or agency side or in media
• Writing skills
• Advanced project management skills
• Good Media relations
• Flexibility and business driven thinking
• Ability to work under pressure
• Excellent English
Feladatok
• Manage client relationship and internal team
• Strategic planning
• Project management, lead the concept creation, execution and measurement
• Ensure account profitability
Szükséges nyelvismeret
Angol felső
pozíció típusa Pozíció tipusa Gyakorlati hátteret igénylő pozíció (>3 év)
szükséges végzettség Szükséges végzettség Felsőfok